Szamotuły/Wronki – Groźny wypadek w Pęckowie! Alfa Romeo dosłownie rozleciała się na kawałki!

W poniedziałek 05 września o godz. 13.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pęckowo na trasie Szamotuły – Wronki.

szam 2203ajpg
Dyżurny natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Obrzycko, OSP Piotrowo oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Alfa Romeo, Citroen C2), które zderzyły się ze sobą.

szam 22011ajpg
Jeden pojazd został rozerwany na dwie części i znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi samochód uszkodzony znajdował się na pasie ruchu.
Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

szam 2209ajpg
Na czas prowadzonych działań ruch pojazdów został wstrzymany, Policja wyznaczyła objazdy.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Źródło: PSP w Szamotułach, Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka, Zdjęcia: asp. Michał Klimek