Szamotuły/Wronki – Poszukiwany wpadł przy kradzieży rowerów

Dzielnicowy z Komisariatu Policji we Wronkach wraz ze Strażnikiem Miejskim zatrzymali 37-letniego sprawcę kradzieży rowerów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawiania wolności. Za kradzież polskie prawo przewiduję karę do 5 lat więzienia.

W dniu 13 maja br. funkcjonariusze z Wronek przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru z pod sklepu „NETTO”. Pokrzywdzona zostawiła rower pod marketem, a gdy po około 15 minutach wróciła z zakupów roweru już nie było. Szybka reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania sprawcy wraz z rowerem. Był nim 37-letni mieszkaniec gminy Trzcianka. Zatrzymany był również poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia kary w Areszcie Śledczym oraz miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z 37-latkiem mundurowi udali się do komisariatu, gdzie kolejna osoba zgłosiła kradzież roweru z pod sklepu we Wronkach. Mieszkaniec gminy Trzcianka skradziony wcześniej rower zdołał już oddać do lombardu. Pokrzywdzone skradzione mienie wyceniły na łączna kwotę prawie 1000 zł.

Podczas przesłuchania 37-latek przyznał się do kradzieży rowerów. Śledczy przedstawili mu zarzut dokonania kradzieży, a następnie doprowadzili do Aresztu Śledczego. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szamotuły