SZOK! 124 km/h w terenie zabudowanym!!!

Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przekonał się o tym w piątek 36-letni kierowca, który za bardzo duże przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy.

Jednym z zadań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i zarazem najważniejszym jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu. Dlatego też weekendowa służba została skierowana na teren gminy Zbąszyń, gdzie wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

12 stycznia 2018 roku, policjanci objęli posterunek statyczny, aby sprawdzić poczynania kierowców w terenie zabudowanym. Długo nie musieli czekać na efekty, bowiem już po paru minutach 36-letni kierowca Skody Superb został zatrzymany za przekroczenie prędkości. Nie mogło tu być mowy o jakiejkolwiek taryfie ulgowej dla nieodpowiedzialnego kierowcy, który poruszał się z zawrotną prędkością 124 km/h. Przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 74 km/h. Zgodnie z nowymi przepisami kierowca musiał się pożegnać z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Źródło: KPP Nowy Tomyśl