SZOK: 18-letni podpalacz okazał się strażakiem z OSP! Powód? Ekscytacja i adrenalina podczas akcji gaśniczej!

Rawiccy policjanci ustalili, że 18-letni mieszkaniec Pakosławia jest podpalaczem. Młody mężczyzna najpierw podpalał a później brał udział w akcji gaśniczej, ponieważ było ochotniczym strażakiem.

Nastolatek przyznał, że czuł adrenalinę, kiedy brał udział w gaszeniu pożarów. Niewykluczone, że 18-latek wywołał więcej takich pożarów. Nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Rawiccy kryminalni udowodnili, że sprawcą pożaru z dnia 15.12.2016 roku w Chojnie w wyniku którego zniszczeniu uległ stóg siana wartości 11,600 na szkodę Stadniny Koni Iwno, był 18-letni mieszkaniec Pakosławia. Dużym zaskoczeniem było to, że chłopak był ochotniczym strażakiem. Nastolatek tłumaczył, że robił to, ponieważ bardzo ekscytuje go akcja strażacka oraz wywoływana w nim adrenalina podczas gaszenia pożaru.

Niewykluczone, że ten młody, mężczyzna ma na swoim koncie inne podpalenia. Policjanci weryfikują i ustalają szczegóły innych zdarzeń tego typu, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Źródło: KPP Rawicz