SZOK: 49-letni recydywista z Leszna najpierw ukradł 2tys zł, a potem podpalił dom! Straty oszacowano na 180tys złotych!

49-latek z Leszna, który najpierw okradł ,a później podpalił dom mieszkańców Jutrosina został zatrzymany przez rawickich policjantów. Mężczyzna ten decyzją sądu, już został osadzony w areszcie na okres trzech miesięcy.  Jego policyjna kartoteka jest przepełniona, wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za popełniane przez siebie przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, że nieszybko opuści więzienne mury. 

Przypomnijmy do zdarzenia doszło 4 grudnia  br. w Jutrosinie przy ul. Sportowej. Koło godz. 10. 30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że pali się budynek mieszkalno – użytkowy. Po zakończeniu akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków, policjanci przystąpili do wykonywania swoich czynności. Wewnątrz budynku ujawniono plastikową bańkę, co wskazywało na to, że budynek mógł zostać podpalony, hipotezę tę potwierdził również biegły.

Policjanci przy tej sprawie wykonali szereg czynności operacyjno-dochodzeniowych, zabezpieczono wiele materiałów dowodowych tj. daktyloskopijne, trasologiczne, biologiczne, genetyczne, chemiczne.

Rawiccy policjanci w efekcie ostatecznym zatrzymali 49-latka mieszkańca Leszna. Ustalono, że mężczyzna ten włamał się poprzez wybicie szyby w oknie kuchennym do budynku mieszkalnego w Jutrosinie. Po splądrowaniu mieszkania nie znalazł szukanego przez siebie łupu, wykradł jedynie świnkę skarbonkę, w której znajdowało się około 2 tysięcy złotych a następnie podpalił dom.  Sprawca wyrządził mieszkańcom Jutrosina straty na nie mniej jak 180 tysięcy złotych, a co gorsza pozbawił ich dachu nad głową.

Zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie wiele przestępstw, w przeszłości odbywał kary pozbawienia wolności. Tym razem również nie uniknie odpowiedzialności. Decyzją sadu już został osadzony w areszcie na trzy miesiące. Grozi mu nawet do 15 lat, ponieważ przestępstwa tego dopuścił się w tzw. recydywie.

Źródło: KPP Rawicz