SZOK! Pijani rodzice pijani przyjechali samochodem na zakupy do Galerii Gniezno! Ojciec – kierowca miał 2, a matka 3 promile!

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy po spożyciu alkoholu wybrali się na zakupy z 5-letnim dzieckiem. Maluch został przekazany pod opiekę przez policjantów sąsiadce. Dodatkowo za jazdę bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości odpowie ojciec dziecka, który na widok radiowozu wsiadł do samochodu i próbował odjechać z miejsca zdarzenia.

Do interwencji doszło w minioną niedzielę (19.04) przed godziną 11:00 na terenie Galerii Gniezno. Na policję zadzwonili pracownicy ochrony, którzy poinformowali, że na terenie pasażu prawdopodobnie znajdują się nietrzeźwi rodzice, którzy opiekują się kilkuletnim dzieckiem. Gdy policjanci pojawili się na miejscu, okazało się, że matka już została przez nich ujęta.
W tym czasie mąż kobiety udał się do samochodu, wsiadł do niego i na oczach funkcjonariuszy przejechał nim przez pas zieleni, a następnie na ulicę. Chwilę później został zatrzymany. Okazało się, że 38-latek nie posiadał prawa jazdy. Urządzenie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało natomiast w organizmie 33-latki 3 promile alkoholu. Kobieta próbowała tłumaczyć mundurowym, że myślała, że jest już trzeźwa. Źródło: KPP Gniezno