SZOK! Skontrolowano 250 pojazdów na ulicach Konina, zatrzymano 81 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny i wystawiono 113 mandatów!

Działania Truck & Bus prowadzone są cyklicznie co jakiś czas. Mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego niesprawne busy i najcięższe pojazdy, czyli ciężarówki. Dowody rejestracyjne straciła ponad jedna trzecia ze skontrolowanych pojazdów, a kilka w ogóle nie mogło kontynuować jazdy.

policja a2 kon

Kilkudziesięciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie przez cały czwartek prowadziło wzmożone kontrole busów, pojazdów ciężarowych i autobusów. Policyjne patrole można było spotkać na niemal wszystkich drogach powiatu i głównych ulicach Konina. Wyniki kontroli niestety nie są obiecujące i wskazują na konieczność przeprowadzania częstszych tego typu działań.

Policjanci skontrolowali stan techniczny blisko 250 pojazdów, z czego 211 to ciężarówki oraz 3 autobusy. Znalazły się wśród nich też 9 z zagranicy. W związku ze złym stanem technicznym policjanci zatrzymali 81 dowodów rejestracyjnych (w tym 1 kierowcy zagranicznemu). Niestety 8 pojazdów nie mogło dalej kontynuować jazdy, a kierowca mercedesa z Litwy nie miał legalizacji tachografu, za co został ukarany 1000 zł mandatem. Ponadto 113 kierowców ukaranych zostało mandatami karnymi za różnego rodzaju wykroczenia. Źródło: KMP Konin