Do „paki” za BMW na „pace”! A taki nie pozorny wydawał się być ten biały busik!

Kaliscy inspektorzy transportu drogowego ujawnili przewóz skradzionego, częściowo już rozmontowanego samochodu osobowego bmw. Pierwszy dzień wiosny dla kierowcy, który w dostawczym iveco, z tabliczką „Zaopatrzenie”, przewoził skradzione auto, był pierwszym dniem aresztu.

20170322_02

Wszystko działo się w Opatówku podczas rutynowej kontroli ważenia pojazdów. Inspektorzy zatrzymali dostawczaka, na pace którego odkryli rozkręconego bmw z zatartymi numerami VIN. Natychmiast Powiadomili KMP w Kaliszu. Wstępnie ustalono, że pojazd ten został kilka dni wcześniej skradziony. Kierowca został zatrzymany przez Policję, a pojazd zabezpieczony.

20170322_01

W tym samym dniu podczas rutynowej kontroli inspektorzy stwierdzili 4 przeciążone pojazdy. Ich kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 1500 zł, a jeden kierowca, który nie rejestrował swojej aktywności na tachografie, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł. W stosunku do przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 5000 zł. Źródło: WITD Poznań