Tragiczny wypadek o poranku na DK11! W wyniku zderzenia osobówki z ciężarówką zginęła pasażerka Peugeota 207

57-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego zginęła w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Cielcza. Peugeot, którym jechała trzyosobowa rodzina zderzył się z samochodem ciężarowym. O godz. 7.35 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Cielcza.

314-154602

Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji i straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, za łukiem drogi, doszło do zderzenia dwóch samochodów: peugeota 207, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego  i samochodu ciężarowego marki DAF wraz z naczepą, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka peugeota 57-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego. Kierowca tego samochodu oraz drugi – 30-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala w Jarocinie. Obrażenia, które odnieśli, nie zagrażają ich życiu. Kierujący Daf-em był trzeźwy.

314-154600

Z wstępnych ustaleń wynika, ze do zderzenia doszło podczas podjętego przez kierującego peugeotem manewru wyprzedzania. Oba samochody uczestniczące w zdarzeniu jechały w kierunku Jarocina.

Obecnie jarocińscy policjanci, pod nadzorem prokuratury w Jarocinie,  ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad pięć godzin, policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy. Źródło: KPP Jarocin