Tragiczny wypadek pod Sławą Wielkopolski… Motocyklista zginął na miejscu

19 sierpnia 2019 roku po godzinie 22. do Stanowiska Kierowania komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocykla z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej 196 przed Sławą Wlkp. Z pierwszych informacji jakie uzyskał dyżurny SKKP wynikało, że jedna z osób biorących udział w zdarzeniu jest nieprzytomna i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG PSP z Wągrowca oraz z OSP Skoki wraz z pozostałymi służbami.

s5

Po dotarciu na miejsce wypadku pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy typu kombi na środku jezdni oraz porozrzucane wszędzie części motocykla.  Motocyklista znajdował się kilkadziesiąt metrów dalej w przydrożnym rowie.

s6

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast podjęli działania ratujące rannego motocyklistę, jednak obrażenia, których doznał były na tyle poważne, że przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

Dalsze działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia na potrzeby prowadzenia czynności dochodzeniowych Policji i Prokuratora.

s1

W czasie prowadzonych działań droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Opracował: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu, zdjęcia: st. str. Krystian Ciesiółka, JRG PSP Wągrowiec; dh Łukasz Bartol, OSP Skoki