Trawa akcja antynarkotykowa w Ostrowie Wielkopolskim! 2 naćpanych kierowców oraz 5 osób z narkotykami zatrzymanych!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali kolejne osoby, które posiadały przy sobie narkotyki i kierowały pojazdem pod ich wpływem. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 37 gramów marihuany, blisko 15 gramów amfetaminy i 9 tabletek ekstazy.

Funkcjonariusze operacyjni z ostrowskiego Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na bieżąco monitorują sytuację związaną z przestępczością narkotykową.

20 października br. policjanci podczas pełnionej służby na terenie Ostrowa Wielkopolskiego kontrolowali pojazd. Uwagę policjantów zwróciło nienaturalne zachowanie mężczyzny, które wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków narkotycznych. Badanie na obecność środków odurzających potwierdziło, że w organizmie kierującego znajduje się narkotyk w postaci marihuany. Kryminalni zatrzymali 27-latka, który był podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem, będąc pod ich wpływem.

Dodatkowo w mieszkaniu 27-latek posiadał 35 gramów marihuany. Tego samego dnia został zatrzymany 22-latek, który również prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany. Kryminalni w jego domu zabezpieczyli woreczek z tym narkotykiem.

28 października br. został zatrzymany 18-latek, który posiadał przy sobie ponad 11 gramów amfetaminy. Mężczyzna podróżował samochodem z kolegą. 20-letni kierowca został przebadany na obecność środków odurzających. Badanie wykazało, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy.

Dwa dni później, w trakcie kontroli 21-latka policjanci ujawnili przy nim ponad 3 gramy amfetaminy. Jego o rok młodszy kolega posiadał przy sobie tabletki ekstazy.

Następnego dnia, policjanci prewencji przy 26-latku ujawnili woreczek z suszem. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Woreczek z marihuaną posiadał również 22-latek.

Działania prowadzone przez ostrowskich policjantów zmierzają cały czas do ograniczania tego procederu i zatrzymywania osób, które łamią w tym zakresie obowiązujące prawo. Teraz zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski