Trzcianka – Walka z przestępczością z narkotykami przynosi efekty. Areszt i policyjne dilera i jego klientów

Policjanci z Trzcianki zatrzymali siedem osób, które mają związek z przestępczością narkotykową. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 17 gramów amfetaminy oraz 13 gramów marihuany. Wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

trzcianka zatrzymanie narkotyki1

15 września br. policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. 25-letni mieszkaniec Trzcianki usłyszał nie tylko zarzut posiadania środków odurzających, ale również udzielenia narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Trzciance zastosowano wobec niego policyjny dozór.

W wyniku podjętych czynności śledczy zatrzymali sześć kolejnych osób. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszało czterech zatrzymanych, ponadto 41-latek usłyszał także zarzut udzielania narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z kolei 21-latek i 22-latek usłyszeli zarzut z art. 58 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzani są mieszkańcami Trzcianki. Wobec trzech mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór, natomiast wobec 22-lata także zakaz opuszczania kraju.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, wobec jednego z podejrzanych, Sąd Rejonowy w Trzciance zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Mężczyzna ten usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających oraz zarzut udzielenia narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KPP Trzcianka