Turek – Napadali na mieszkańców miasta – usłyszeli 9 zarzutów! Grozi im do 12 lat

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali trzech sprawców rozboju. Napastnicy z zakrytymi twarzami, wtargnęli do jednego z mieszkań w Turku i grożąc pobiciem zażądali wydania pieniędzy. Splądrowali również mieszkanie, z którego zabrali reklamówkę z kosmetykami. Z uwagi na kwalifikację popełnionego czynu, Sąd Rejonowy w Turku zastosował w stosunku do zatrzymanych mężczyzn 3 miesięczny areszt.
DSC_0907

18 października br. do jednego z mieszkań na terenie Turku weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Grożąc lokatorce lokalu zażądali pieniędzy. Gdy ich nie wydała, splądrowali mieszkanie i zabrali reklamówkę z kosmetykami. Patrole pełniące służbę na terenie miasta, natychmiast rozpoczęły poszukiwania napastników. Policjanci pionu kryminalnego zabezpieczyli w tym czasie materiał dowodowy.

Już po kilku godzinach od zdarzenia, kryminalni zatrzymali pierwszego ze sprawców rozboju, 34-letniego mieszkańca Turka. Druga osoba – mężczyzna w wieku 26 lat, został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych. Trzeci z mężczyzn – również 26-latek, został ujęty również po kilku godzinach.

20161020_145105

Policjanci ustalili, że to nie był jedyny rozbój którego się dopuścili zatrzymani mieszkańcy Turka. Według ustaleń policjantów pracujących nad sprawą ustalono, że mężczyźni od sierpnia do października 2016 roku dokonali kilku rozbojów. Przedstawiono im w sumie 9 zarzutów. Na chwilę obecną ustalono 5 pokrzywdzonych. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KPP Turek