Turek – Pijany, bez prawka, bez OC i przeglądu auta, przewoził dwójkę dzieci w wieku 2 i 3 lat. Grozi mu do 2 lat za kratkami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku 10 października zatrzymali do kontroli drogowej  32-latka, który przewoził dwoje dzieci mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu oraz aktualnych badań technicznych pojazdu.

W poniedziałek 10 października br.  około godz. 13.30 na ul. Kwiatowej w Malanowie dzielnicowy oraz policjantka ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę w wieku 32 lat, który kierował samochodem marki Renault Megane Scenic. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany, urządzenie wykazało 0,59 i 0,58 mg/dm, co daje ponad 1,2 promila. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu oraz aktualnych badań technicznych pojazdu.

W trakcie kontroli na tylnym siedzeniu renault policjanci zauważyli dwie dziewczynki w wieku 2 i 3 lat.

Pasażerką pojazdu była żona mężczyzny, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy…

Mężczyzna prowadził samochód, narażając na niebezpieczeństwo swoje dzieci oraz żonę, nie wspominając już o innych kierowcach.

Teraz zatrzymany mężczyzna za swoje czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Turek