Turek – Szczęśliwy finał poszukiwań – funkcjonariusze odnaleźli zaginioną kobietę

Policjanci wspólnie ze strażakami odnaleźli 74-letnią mieszkankę Smaszewa, która dzień wcześniej wyszła z domu i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Mundurowi  odnaleźli kobietę  w polu kukurydzy.  Kobieta była odwodniona lecz na szczęście  nie odniosła obrażeń. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania oraz zaangażowanie wielu osób, najprawdopodobniej uratowało kobiecie życie.

turek poszukiwania

74-letnia mieszkanka Smaszewa  w dniu 3 września w godzinach porannych wyszła z domu, nie mówiąc gdzie się udaje. Zaginiona kobieta  od wielu lat choruje na Alzheimera i wielokrotnie oddalała się z domu. Z uwagi na realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia, do poszukiwań zaangażowano  wielu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Turku i Komisariatów Policji oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego. Poszukiwani trwały w sobotę i w niedzielę.  Mimo upływających godzin, osoby biorące udział w poszukiwaniu  nie traciły nadziei na odnalezienie zaginionej kobiety.

Przeszukana została najbliższa okolica, pobliskie lasy i pola oraz okolice  pobliskich akwenów. W niedzielę około godziny 13.30 funkcjonariusze odnaleźli osłabioną i odwodniona kobietę w polu kukurydzy. 74-latka natychmiast została przewieziona do szpitala na profilaktyczne badania lekarskie.

Wszystkim osobom, które udzieliły pomocy w poszukiwaniach, które pokazały, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka bardzo dziękujemy.

Źródło: KPP Turek