Turek – Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej! Przewoził ponad pół tony nielegalnego tytoniu!

Ponad 600 kilogramy tytoniu w trakcie kontroli drogowej ujawnili policjanci w Tuliszkowie. Nielegalny towar znaleźli policjanci po tym jak zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler. Kierujący samochodem mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe, za co grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

DSC_0050_1200x797
W dniu 19 stycznia br. około godz. 9.00 w Tuliszkowie na ul. Poznańskiej policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler Voyager. Kierującym samochodem był 20-letni mieszkaniec Łodzi.  W trakcie kontroli w samochodzie policjanci ujawnili worki, które zajmowały całą przestrzeń bagażową. Mężczyzna twierdził, że przewozi trociny, lecz policjanci nie dali wiary w takie tłumaczenie.

Po otworzeniu worków okazało się, że są wypełnione częściowo przetworzonym tytoniem, przygotowanym do produkcji papierosów, w postaci tzw. krajanki. W sumie przewoził 41 worków o łącznej wadze 615 kg !!

Według wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 480 tysięcy złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem.

DSC_0391_1200x803

Policjanci postawili zatrzymanemu  zarzuty popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za to przestępstwo  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.