Turniej bezpieczeństwa drogowego

W piątek na terenie ATC Ośrodka Doskonalenia Zawodowego i Szkolenia Kierowców w Gostyniu odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Turniej Motoryzacyjny. Do zawodów przystąpiło 11 zespołów. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.  

312-247950 312-247951 312-247975

10 maja br. w Gostyniu odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów reprezentujących 8 szkół podstawowych uczniów w wieku do 12 lat oraz 9 szkół podstawowych uczniów w wieku powyżej 12 lat.

Zawody były podzielone na część praktyczną i teoretyczną. W części teoretycznej wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy, natomiast w części praktycznej uczestnicy prezentowali swoje umiejętności pokonując tory przeszkód. Uczniowie podstawówek i „gimnazjów”, tj. uczniowie w wieku powyżej 12 lat pokonywali tor przeszkód na rowerze.

Realizacja takich przedsięwzięć ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze.

W kategorii szkół podstawowych dla uczniów w wieku do 12 lat pierwsze miejsce zajęła drużyna z Siemowa. Natomiast ze względu na udział ww. szkoły w wycieczce szkolnej w terminie eliminacji wojewódzkich, w wyniku uzgodnień powiat gostyński reprezentować będzie Szkoła Podstawowa Nr 3 z Gostynia, która zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Pępowie. Wśród szkół podstawowych dla uczniów w wieku powyżej 12 lat zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 z Gostynia, drugie miejsce zajęli uczniowie z Goli, trzecie miejsce przypadło uczniom z Starej Krobi.

Drużyny i zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swoich kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

źródło: gostyn.policja.gov.pl