Uczciwość w Sportach Walki

Uczciwość w Sportach Walkiuczciwość-w-sportach-walk3

Od około roku działa portal Uczciwość w Sportach Walki mający na celu przeciwdziałanie nieuczciwym werdyktom oraz zachowaniom sędziowskim.
Przedsięwzięcie to ma na celu zwrócenie uwagi na pracę sędziów i odpowiednią reakcję w sytuacjach, kiedy dochodzi do rażących błędów w wydawanych przez nich werdyktach.
Portal analizuje zarówno walki zawodowe jak i amatorskie, nadsyłane przez osoby śledzące poczynania Uczciwości w Sportach Walki.
Marzeniem osób zajmujących się portalem jest kadra sędziowska dla której sędziowanie jest pasją i sposobem na życie. znudzony vs skupiony
Doskonale zdajemy sobie sprawę jak trudne zadanie mają sędziowie ringowi. To od ich decyzji zależy sukces lub porażka zawodników. Ideą jaka przyświeca portalowi jest wzbudzenie w sędziach poczucia odpowiedzialności za podejmowane podczas walk decyzje oraz sprowokowania do większej uważności podczas wykonywanej pracy.
Jedną z sytuacji, w której portal postanowił interweniować była walka Krzysztofa Zimnocha z Mikem Mollo, kiedy to sędzia Leszek Jankowiak dokonał błędnej decyzji co do czynności wykonanej akcji jednego z zawodników. Uczciwość w Sportach Walki podjęła wtedy interwencję w postaci wniosku o wyciągnięcie konsekwencji w związku z popełnieniem błędu przez sędziego ringowego.
Warto wspomnieć, że portal zwraca również uwagę na inne problemy dotyczące świata pięściarstwa. Niedawno przeprowadzona została kampania STOP DOPING, której cele było przeciwdziałanie dopingowi wśród zawodników.

 

Uczciwości w Sportach Walki zyskuje coraz większe grono fanów. Zawodnicy, którzy popierają nasze działania to m.in.: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Ewa Brodnicka, Ewa „Tygrysica” Piątkowska, Mateusz Masternak, Albert Sosnowski, Paweł Głażewski.
Gorąco zachęcamy do polubienia profilu facebookowego Uczciwości w Sportach Walki

www.facebook.com/Uczciwosc.w.sportach.walki

oraz nadsyłanie walk, w których wynik sędziów punktowych wzbudził kontrowersje.