Urszula Rutkowska odeszła w wieku 83 lat. Matka Krzysztofa Rutkowskiego nie zdążyła przyjąć medalu przyznanego jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

Urszula Rutkowska spocznie w Niepokalanowie-Teresinie, gdzie przez lata pracowała jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jej wspólne życie przez 60 lat z mężem Jerzym było wzorem dla tych, którym wytyczała urzędową drogę.

Urszula Rutkowska całe życie związana była z pracą w Administracji Państwowej. Znana była z solidności, dokładności, skrupulatności i wysokiego morale.

W tym roku wraz z mężem Jerzym obchodzili 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał im medale oraz list gratulacyjny, który dołączamy do niniejszego tekstu.

aaaaa

Decyzja w tej sprawie dotarła właśnie do domu, gdzie mieszkała razem z mężem Jerzym. Niestety Pani Urszula nie zdążyła już go przeczytać.

Wszyscy pamiętamy jej udział 17 sierpnia br. w przepięknej uroczystości ślubu Mai i Krzysztofa Rutkowskich.

– Wtedy po raz ostatni z nią rozmawiałem. Była osobą bardzo szczęśliwą i spełnioną. I w ogromnym zrozumieniu  wspierającą swojego syna na nowej drodze życia z Mają, z którą przez ostatnie 7 lat bardzo była zżyta – wspomina Robert Rewiński, Redaktor Naczelny Patriot24.net.

Pani Urszula trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Płocku dwa tygodnie temu. Jej stan zdrowia w ostatnich dniach bardzo się pogorszył. Próbowali ratować ją najlepsi lekarze tego szpitala, którzy użyli najnowocześniejszej światowej aparatury.

W sobotę wieczorem Krzysztof i Maja Rutkowscy uczestniczyli w udzieleniu jej przez księdza Sakramentu Ostatniego Namaszczenia. Urszula Rutkowska odeszła w spokoju w niedzielę o godzinie 18:30.

Maja i Krzysztof Rutkowscy są w tej chwili razem z Jerzym Rutkowskim. Mówią o Pani Urszuli tylko i wyłącznie, że „odeszła”. Nie inaczej.

Razem z Mają ciepło i z miłością wspominają chwile we wspólnym domu, w  którym, mimo mundurowej tradycji, to Pani Urszula była zawsze Komendantem Domowej Policji!

– To była kobieta, której nie można było niczego zarzucić. No, chyba tylko bandyci mogą mieć pretensje, że wydała na świat Krzysztofa Rutkowskiego – żartują dziś przy domowym stole.

Urszula Rutkowska spocznie na cmentarzu w Niepokalanowie-Teresinie, gdzie przepracowała zawodowo całe swoje życie. O terminie uroczystości poinformujemy na Patriot24.net.

– Była wzorem matki, która potrafi zrozumieć i wspierać swojego syna w każdej sytuacji życiowej. Bez względu na wszystko i mimo wszystko. Mam nadzieję, że Pan Bóg przyjął ją do Nieba z otwartymi ramionami – przekazuje Robert Rewiński.