Wroniawy – Utrudniał ruch drogowy

Wczoraj we Wroniawach zatrzymano mężczyznę, który utrudniał ruch kołowy na ulicy Dworcowej. Policjanci skierowani na miejsce zajścia ustalili, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie interwencji mundurowi zabezpieczyli też scyzoryk, który według zgłaszającej eksponowany był przez mężczyznę w czasie, gdy stał na ulicy …

aresztant23.02.2016r. ok.godz. 14:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację o mężczyźnie utrudniającym ruch pojazdów na ul. Dworcowej we Wroniawach. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna stoi na środku jezdni i eksponuje trzymany w ręku nóż. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Prewencji, jednak mężczyzna zdążył oddalić się w nieznanym kierunku. Mundurowi przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającą. Kobieta opisała wygląd mężczyzny, złożyła też wyjaśnienia dotyczące zaistniałej sytuacji.

Policjanci już po kilku godzinach, w rozmowie z inną osobą ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna może przemieszczać się drogą pomiędzy Wroniawami i Kębłowem. Patrol tej trasy zaowocował zatrzymaniem idącego środkiem jezdni 49-letniego mieszkańca Wolsztyna.

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie. Tu poddano go badaniu alkotestem, które wykazało 0,47 mg/l (0,98 promila).

Dziś po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty dotyczące między innymi utrudniania ruchu drogowego i posiadania w miejscu publicznym niebezpiecznego przedmiotu. Kara przewidziana za tego typu wykroczenia to areszt, ograniczenie wolności albo grzywna.

Źródło: KPP Wolsztyn – Wojciech Adamczyk