UWAGA! Dzik w mieście zachowaj ostrożność

Rawiccy funkcjonariusze otrzymała niecodzienne zgłoszenie. Sprawa dotyczyła dzika biegającego po mieście. Policjanci mimo intensywnego przeszukania wskazanych miejsc nie natrafili na dzikiego zwierza.

W przypadku napotkania dzika lub jakiejkolwiek innej dzikiej zwierzyny prosimy o pilny telefon najlepiej do Straży Miejskiej oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

18 października br. około godziny 7.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji przy ul. Ceglanej biega dzik. Kiedy właściciel otworzyła bramę zwierzę uciekło. Kolejne zgłoszenie było koło południa, tym razem otrzymaliśmy sygnał, że dzik znajdował się w rejonie osiedla Westerplatte.

Policjanci mimo intensywnego opatrolowania wskazanych miejsc nie natrafili na dzikiego zwierza. Jak można podejrzewać szybko zmieniał swoje położenie.

Pamiętajmy aby w przypadku napotkania dzikiego zwierzęcia zachować szczególną ostrożność. Nie zbliżamy się do zwierzyny nie próbujmy też jej samemu złapać, nie szczujemy psem. Należy zachować bezpieczny dystans i powiadomić odpowiednie służby. Musimy mieć świadomość, że w nienaturalnym dla zwierzyny otoczeniu staje się bardziej agresyjne.

Nietypowy „gość” prawdopodobnie pojawił się w mieście, ponieważ zwierzę szukało łatwego żeru. Niezabezpieczone śmietniki oraz jedzenie pozostawiane pod śmietnikami zaczną przyciągać dziką zwierzynę, dlatego prosimy o nie stosowanie tego typu praktyk.

Źródło: KPP Rawicz