Uwaga na fałszywe SMS-y o loterii paragonowej

Uwaga na fałszywe SMS-y o loterii paragonowejimg_6002

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu ostrzega przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w sieci informacjami na temat prób oszustw popełnianych za pomocą wiadomości SMS informujemy, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyła wiadomości tekstowych o treści:

„NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienić go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177″
Organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu zwraca się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, aby nie odpowiadali i nie wysyłali odpowiedzi na powyższą wiadomość sms. Udzielenie odpowiedzi skutkować będzie utratą naszych pieniędzy. Otrzymanego sms-a należy pozostawić bez odzewu, a najlepiej jest go po prostu usunąć z naszej skrzynki odbiorczej.