UWAGA !!! Wypadek – auto wjechało pod pociąg Nowy Tomyśl – Poznań!

Brawura i głupota – te dwa słowa cisną się na usta widząc zmasakrowane auto, które wjechało na zamkniętym przejeździe kolejowym wprost pod nadjeżdżający pociąg!

Jest piątek 22 lipca 2016, parę minut przed godziną 16…
– Kolejka aut stoi przez zamkniętym przejazdem kolejowym (w Paproci gm. Nowy Tomyśl – red.), w lusterku widzę jak cały ten sznurek aut wyprzedza ciemne auto… Mija zamknięte szlabany i wjeżdża wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy – mówi nam jeden z kierowców będący świadkiem wypadku…

– Na szczęście nikt nie zginął – mówi nam jeden z Policjantów prowadzący czynności na miejscu wypadku – a poszkodowani zostali przewiezieni do nowotomyskiego szpitala.

W Hondzie jechały 3 osoby, a za kierownicą był 68-letni mężczyzna. Ucierpiała 19-letnia pasażerka, która siedziała na tylnym siedzieniu auta, a kierowcy nic nie stało!

Ponad setka pasażerów opuściła pociąg relacji Nowa Sól – Zbąszynek – Nowy Tomyśl – Opalenica – Buk – Poznań oprócz drobnych otarć i delikatnych urazów prawdopodobnie nic im się nie stało.

– Czekamy na autobus, który zabierze nas stąd do Opalenicy i tam na nas ma czekać podstawiony pociąg – mówi pasażerka feralnego składu kolejowego – próbująca schować się w cieniu ciężarówki stojącej przed przejazdem kolejowym.

Wypadek zdarzył się parę minut przed godziną 16, a utrudnienia mogą potrwać parę godzin dowiadujemy się nie oficjalnie…

Policja zorganizowała objazdy przez Cichą Górę koło firmy Bartex.

Parę minut po wypadku nad miastem pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia ratunkowego…