[VIDEO] Czy robotnicy niemieckiego SIEMENS budują w Polsce wiatraki bezkarnie łamiąc polskie prawo jako turyści na wczasach? Tak wynika z dokumentów poznańskiego inspektora pracy!

Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu Oddział w Ostrowie Wielkopolskim poświadczył na piśmie, że 30 marca 2022 żaden z Niemców, spisanych przez jego podwładnego na placu budowy we wsi Głóski, nie pracował przy budowie wiatraków. To przeczy faktom zarejestrowanym przez naszą kamerę, więc złożyliśmy zawiadomienie w Prokuraturze Krajowej o popełnieniu przestępstwa poświadczenia nieprawdy przez dwoje decydentów tego urzędu!

O bezczelnym łamaniu polskiego prawa budowlanego przez wykonujących prace niemieckich robotników firmy SIEMENS zaalarmowała nasza redakcja realizując reportaż na tej budowie wiatraków.

http://www.patriot24.net/video-czy-niemiecka-firma-siemens-gamesa-pracuje-w-polsce-na-zasadach-braku-praworzadnosci-i-to-na-terenach-gdzie-wedlug-zawiadomienia-do-prokuratury-moglo-dojsc-do-wyludzenia-doplat-z-unii-europejskiej,29715

Do niniejszego tekstu ponownie dołączamy film, na którym widać pracujących niemieckich robotników. Oraz równocześnie naszą rozmowę z Kierownikiem Inspektoratu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim Tomaszem Kozłowskim, w której powiadamiamy go o licznych przypadkach łamania polskiego prawa.

Na nagraniu słychać, jak Tomasz Kozłowski przyjmuje do wiadomości informacje o pracy robotników, o braku kierownika budowy, o braku dziennika budowy, braku ogrodzenia placu i skandalicznym zachowaniu niemieckich robotników.

Całość zarejestrowana jest na filmie, który po raz kolejny dołączamy dziś do niniejszego tekstu.

Pod koniec widać, jak na plac budowy przyjeżdża delegowany inspektor pracy z Ostrowa Wielkopolskiego i spisuje nazwiska niemieckich robotników. A wychodząc z budowy oświadcza, że „nie wszystko odbywa się tu zgodnie z prawem”.

Pełny raport z tej kontroli miał być gotowy po miesiącu. Kiedy zwrócił się o niego prawnik reprezentujący stowarzyszenie „Stop Wiatrakom”, aktywiści tej organizacji zdębieli.

Bo z dokumentu wystawionego na papierze firmowym „PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY, Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu Oddział w Ostrowie Wielkopolskim” z dnia 21 kwietnia 2022 wynika, że raportu pokontrolnego nie będzie. Bo „w dniu kontroli (30 marca 2022) nie były prowadzone żadne prace budowlane ani żadne prace przygotowawcze”. Dokument tego urzędu, prowadzonego przez Tomasza Kozłowskiego, podpisała Główna Specjalistka mgr Luiza Kotowska.

– Wielkopolska słynie z dobrego kabaretu. Ale to, co wystawili za pieniądze Skarbu Państwa Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Kozłowski oraz Luiza Kotowska, to nie jest śmieszne. To jest wstrząsające poświadczenie nieprawdy na rzecz interesu niemieckiego – komentuje Robert Rewiński, Redaktor Naczelny Patriot24.net i Telewizja.Patriot24.net, który realizował 30 marca 2022 reportaż we wsi Głóski.

– Tomasz Kozłowski miał numer telefonu do mnie. I jeżeli miał wątpliwości, czy prace były wykonywane czy nie, mógł mnie wezwać do urzędu celem przesłuchania w ramach tej kontroli. Ale tego nie zrobił, bo najprawdopodobniej nie pasowało mu to do powziętego z góry zamiaru zaniechania czynności kontrolnych. I odstąpienia od wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec  niemieckiego koncernu bezprawnie wykonującego prace energetyczne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej – uważa nasz Redaktor Naczelny.

Ponieważ film rejestrujący pracę Niemców na polskiej budowie jest rzetelny, złożyliśmy w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez decydentów Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu  Oddział w Ostrowie Wielkopolskim – Tomasza Kozłowskiego i Luizę Kotowską. Wraz z apelem, by tej sprawy nie rozpatrywała lokalna Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim, gdyż tutejsi śledczy nie znajdują żadnej nieprawidłowości przy tej skandalicznej budowie.

– Dziś trzy wiatraki już stoją. Bo Niemcy z SIEMENS je wybudowali, zarówno we wsi Głóski jak i w sąsiedniej wsi Kotowiecko – przekazuje Robert Rewiński prezentując zdjęcia z tamtego rejonu.

– Przyjmując karygodną logikę Państwowego Inspektoratu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim, wybudowali je chyba niemieccy turyści przebywający na wakacjach w Polsce. I to nie wykonując żadnej pracy, tylko na zasadzie wizualizacji marzeń. A to już chyba podlega pod analizę psychiatry – dodaje nasz Redaktor Naczelny.

Całość tego wieloletniego skandalu szczegółowo opisujemy, filmujemy i prezentujemy (m.in. reportaż TVP Anity Gargas i interwencje biura Rutkowski) pod linkiem:

http://www.patriot24.net/sprawa-wiatrakow-w-gminie-nowe-skalmierzyce

Przypomnijmy, że w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim jest od tygodni zawiadomienie o prowadzeniu przez robotników SIEMENS prac na terenie, na którym  miały zostać wyłudzone unijne dopłaty rolne.

Prezes SIEMENS Roland Busch milczy. A 10 pracowników jego biura prasowego w Monachium nie odpowiedziało na żadne z pytań zadanych w sprawie braku praworządności na realizowanej inwestycji energetycznej na terenie Polski.

O szczegółach działań stowarzyszenia „Stop Wiatrakom” przeciwko Siemens w Brukseli napiszemy w dniu jutrzejszym. Oraz do apelu do Europosła Patryka Jakiego z prośbą o pomoc. Bo członkowie Stowarzyszenia „Stop Wiatrakom” uważają go za jedynego w Europie, który potrafi skutecznie przeciwstawić się hegemonii niemieckiego bezprawia.