[VIDEO] Dlaczego Sąd Rejonowy w niemieckim Freiburgu i szefowie aresztu nie odpowiadają na dziennikarskie pytania w sprawie dot. uwięzionego studenta?

Dlaczego Niemcy, uważający się za wzór praworządności, lekceważą dziennikarskie pytania dotyczące wolności polskiego studenta Oskara Gwizdały?

Dziś o godzinie 11, przed Ambasadą Niemiec w Polsce odbędzie się demonstracja rodziców uwięzionego we Freiburgu studenta.

Dziś po południu zaprezentujemy na naszym portalu Patriot24.net i platformie Telewizja.Patriot24.net oraz w mediach społecznościowych w całych Niemczech wideorelację z demonstracji pod Ambasadą Niemiec w Warszawie. Rozpocznie się ona o 11, a jej finałem będzie próba wręczenia ambasadorowi Niemiec w Polsce petycji dotyczącej równouprawnienia, dyskryminacji, poszanowania prawa  i wolności obywateli polskich w Niemczech.

Wczoraj próbowaliśmy się skontaktować z sekretariatem ambasadora i rzecznikiem prasowym, ponieważ chcemy dziś skutecznie wręczyć petycję w tak ważnej sprawie. Przez cały dzień czekaliśmy na obiecany telefon zwrotny, ale nikt z nami nie nawiązał kontaktu.

Nie wiemy, czy ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce uszanuje międzynarodowe standardy związane z przyjmowaniem petycji. Dlatego już teraz prezentujemy całość tego dokumentu publicznie zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.