[VIDEO] Premier w Gminie Raszków: Dla naszego rządu, rodzina jest w sercu naszej polityki

Tworzenie polityki prorodzinnej, która jest stabilna, konsekwentna i długofalowa to jeden z priorytetów rządu. Rodzina musi wiedzieć, że może liczyć na wsparcie ze strony państwa.

Premier uczestniczył w pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. To dobra okazja, aby podsumować działania rządu w tym zakresie. W tym roku obchodzimy 6-lecie programu „Rodzina 500+”. To program, który udowodnił, że warto inwestować w rodzinę. Wychodzimy na przeciw nowym wyzwaniom i wdrożyliśmy kolejne rozwiązania, które wspomagają Polaków m.in. rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do pobytu w żłobku. Tylko w 2022 r., przeznaczymy 62,3 mld zł na programy prorodzinne.

– Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym priorytetem. Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie w województwie wielkopolskim. Jak wskazał państwo pełni w tym bardzo ważną rolę. Dlatego rząd koncentruje się tu i teraz, ale także na przyszłość na tym, aby wypracować najlepsze rozwiązania. Takie, które będą pozwalały mamom iść do pracy tak szybko, jak będą chciały po urodzeniu dziecka, albo ojcom zostać z dziećmi – urlopy tacierzyńskie. – Bo podstawową dewizą rządowych programów jest przede wszystkim wolność dla polskich rodzin, dla rodziców – podkreślił.

Program Rodzina 500+ – bezpieczeństwo i spełnione marzenia

Program „Rodzina 500+” jest najbardziej znaczącą i realnie odczuwaną pomocą finansową ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci. W ramach tego programu rodzinom z dziećmi przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko do 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę i liczbę dzieci.

Każdego miesiąca świadczenie trafia do 6,5 mln dzieci. Od uruchomienia programu w kwietniu 2016 r. to już ok. 185 mld zł wsparcia.

Więcej na http://www.patriot24.net/video-premier-w-gminie-raszkow-dla-naszego-rzadu-rodzina-jest-w-sercu-naszej-polityki,29961