W dniach 2-3 września odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Golfie! Trwają zapisy dla zawodników!

W weekend 2-3 września już po raz drugi miłośnicy golfa będą mieli okazję rywalizować na Kalinowych Polach w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Podczas imprezy zawodników dopingować będzie Martyna Mierzwa – Ambasador turnieju i wielokrotna mistrzyni Polski kobiet w golfie. Gracze zmierzą się m.in. w konkurencji HOLE IN ONE, w której nagrodę specjalną stanowi samochód marki BMW ufundowany przez sponsora tytularnego turnieju, BMW Olszowiec.

Logotyp zawodów

Podobnie jak w zeszłym roku, w wydarzeniu weźmie udział niemal 150 golfistów z Wielkopolski i nie tylko. Ich kwalifikacja nastąpi na podstawie kolejności zgłoszeń i płatności. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest:

  • członkostwo w PZG i posiadanie aktualnej karty HCP lub
  • posiadanie aktualnej karty HCP wydanej przez inny narodowy związek lub federację golfa lub
  • posiadanie Zielonej Karty oraz potwierdzonego HCP przez klub macierzysty

Zapisy trwają do 28 sierpnia. Można ich dokonać na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.wkgolf2017/zapisy.pl, za pośrednictwem strony Polskiego Związku Golfowego oraz na Kalinowych Polach w recepcji. Dla kibiców wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Bardzo się cieszę, że już po raz drugi mam przyjemność być Ambasadorem Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Golfie BMW Olszowiec Open. Golf staje się coraz bardziej popularny, a ja dostrzegam to coraz wyraźniej od kiedy otworzyłam własną Akademię Golfa. W Wielkopolsce niestety jeszcze nie mamy 18-dołkowego pola golfowego, stąd pomysł na organizację imprezy w sąsiednim województwie, na Kalinowych Polach. Liczę, że w tym roku również będziemy świadkami pięknych golfowych emocji. Zachęcam do udziału! – mówi Martyna Mierzwa, Ambasador turnieju.

Do najbardziej widowiskowych elementów rozgrywek należeć będzie z pewnością konkurencja HOLE IN ONE. Fundatorem nagrody jest sponsor tytularny wydarzenia, BMW Olszowiec. Pierwszy dzień Mistrzostw zakończy się wieczorną imprezą dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju. Kibice obecni podczas zawodów również znajdą dla siebie coś specjalnego – to właśnie dla nich na Kalinowych Polach przygotowane zostaną tematyczne strefy rozrywkowe.

W golfie rywalizacja odbywa się na kilku poziomach. Przede wszystkim walczysz z sobą samym, swoimi słabościami, potem z polem a dopiero na samym końcu z innymi. Jest to dyscyplina wymagająca od nas oderwania się od codzienności, jeśli nie skoncentrujesz się w pełni zapominając o pracy i świecie zewnętrznym, nie masz szans na dobre wyniki. Taki reset to do najlepszy rodzaj terapii, który polecam każdemu. Tym bardziej, że można go uprawiać zarówno samemu jak i wspólnie ze znajomymi – przekonuje Tomasz Zembrowski, zawodowy golfista, członek PGA Polska, komentator tegorocznego turnieju.

Zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Wielkopolski nagrodzeni zostaną w kilku kategoriach: Mistrzowskiej Stroke Play Brutto Kobiet / Mężczyzn / Juniorów oraz Stableford Netto na podstawie ¾ HCP Kobiet i Mężczyzn / Juniorów. Łączna pula nagród wyniesie około 250 000 PLN. Turniej rozgrywany będzie zgodnie z Regułami Golfa zatwierdzonymi przez Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews oraz zgodnie z regułami lokalnymi zatwierdzonymi przez Komitet Zawodów.

Ulotka informacyjna

Więcej informacji o zawodach dostępnych jest na stronie http://wkgolf2017.pl/ oraz https://www.facebook.com/OtwarteMistrzostwaWielkopolskiwGolfie/.