W Lesznie zatrzymano 29-latkę, która sprzedawała podróbki na portalu społecznościowym! Teraz może trafić za kratki nawet na 2 lata

Policjanci z Leszna zwalczający przestępczość gospodarczą, w miejscu zamieszkania 29-letniej mieszkanki Leszna znaleźli ponad 100 produktów posiadających podrobione znaki towarowe. Kobieta usiłowała dokonać obrotu tym towarem na jednym z portali społecznościowych. Usłyszała zarzut i grozi jej do 2 lat więzienia.

308-259078

3 września br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie weszli do domu młodej mieszkanki Leszna. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta dokonuje na jednym z portali społecznościowych obrotu produktami oznaczonym podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli ponad 100 sztuk odzieży w postaci koszulek, bluz, spodni, bielizny i butów oraz plecaków z nieoryginalnymi znakami towarowymi kilku marek. Od przedstawicieli tych firm policjanci uzyskali wnioski o ściganie i ukaranie kobiety.

308-259079

Osobą prowadzącą nielegalną działalność okazała się 29-letnia mieszkanka Leszna. W leszczyńskiej komendzie usłyszała zarzut usiłowania wprowadzenia na jednym z portali społecznościowych do obrotu odzieży, toreb, plecaków, obuwia z podrobionymi znakami towarowymi. Jest to przestępstwo z art. 305 ust. 1 Ustawy Prawo własności przemysłowej za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Źródło: KWP Poznań