W Opalenicy pociąg relacji Gniezno – Zbąszynek najechał na leżącego na torach 17-latka! Mamy oficjalny komentarz Policji!

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają co było przyczyną tragicznego wypadku, jaki miał miejsce wczoraj w Opalenicy. Nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Gniezno – Zbąszynek potrącił 17-latka. Na skutek odniesionych obrażeń nastolatek poniósł śmierć na miejscu.

Wczorajszy dzień nie należał do tych, które mają szczęśliwe zakończenie. O godzinie 20:00 do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja o potrąceniu człowieka na torach kolejowych w Opalenicy. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe oraz grupa wypadkowa Wydziału Ruchu Drogowego.

Jak ustalono, kierujący pociągiem osobowym relacji Gniezno – Zbąszynek, jadąc z prędkością około 130 km/h, zauważył nagle  17-latka lezącego na torach. Młodzieniec leżał na plecach w poprzek torowiska. Maszynista bez chwili zastanowienia natychmiast włączył awaryjne hamowanie.

Niestety pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i błyskawicznego naciśnięcia hamulca nie udało się uniknąć tragedii. Nastolatek znalazł się pod kołami pociągu w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Maszynista pociągu był trzeźwy.

– Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśnia nowotomyska policja pod nadzorem prokuratury – mówi Przemysław Podleśny Rzecznik policji w Nowym Tomyślu.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w październiku br. w okolicach Zbąszynia…

Nowy Tomyśl – Rozerwane ciało samobójcy przez pociąg

Zdjęcie nagłówkowe – archiwum