W parku pobił dziewczynę i próbował ukraść jej telefon! Został zatrzymany na lotnisku w Łodzi! Chciał uciec z kraju!

W dniu 12 lutego br. dzięki wspólnym działaniom Straży Granicznej i policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Turku na lotnisku w Łodzi został zatrzymany mężczyzna podejrzewany o usiłowanie rozboju. 25-letni mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące w związku z czynem którego dopuścił się na początku lutego br.

Do usiłowania rozboju doszło  w dniu 1 lutego br. gdy mężczyzna w parku miejskim  zaatakował młodą kobietę, którą dotkliwie pobił i próbował ukraść jej telefon.  Po tym zdarzeniu policjanci intensywnie poszukiwali sprawcy tego przestępstwa i szybko wpadli na jego trop. Wytypowany 25-letni mężczyzna z terenu powiatu tureckiego przed zjawieniem się policjantów zdołał zbiec poza granice naszego kraju. Jednak policjanci kryminalni cały czas monitorowali sytuację i niedzielę po wylądowaniu na lotnisku mężczyzna natychmiast został zatrzymany.

Sprawcy tego czynu przedstawiono dwa zarzut, tj. usiłowanie rozboju oraz uszkodzenie ciała. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prokuratura Rejonowa w Turku złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Turku, o zastosowanie wobec mężczyzny  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W związku z popełnionymi czynami  dzisiaj Sąd Rejonowy w Turku wobec mężczyzny zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Źródło: KPP Turek

A my przypominamy apel brata poszkodowanej, który nagłośnił sprawę w całej Polsce!

Brat: Siostra nie chciała tego telefonu oddać, zaczął ją ostro napier(piii)… Szukamy sprawcy pobicia dziewczyny! UDOSTĘPNIJ