W Poznaniu u handlarza podróbkami można było kupić zegarek, którego oryginał kosztuje 2 miliony! Straty wyceniono na prawie 3 miliony, a 32-latkowi grozi teraz do 5 lat za kratkami

Policjanci z Poznania zatrzymali 32-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu poznańskiego, który na internetowych serwisach aukcyjnych wystawiał do sprzedaży podrobione zegarki i okulary znanych, światowych marek. Jeden z oferowanych czasomierzy, oryginalny, kosztuje 2 miliony złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

308-164810

Wydział do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 11 kwietnia br. zatrzymał mężczyznę, podejrzanego o wprowadzanie do sprzedaży podrobionych zegarków i okularów znanych, światowych marek. Policjanci zajmujący się tą sprawą razem z przedstawicielem pokrzywdzonych firm, umówili się ze sprzedającym na stacji benzynowej, gdzie miał nastąpić odbiór zamówionego zegarka. Na miejscu transakcji biegły potwierdził przypuszczenia, że oferowany do sprzedaży przedmiot to podróbka. W związku z tym, funkcjonariusze pojechali z zatrzymanym sprzedawcą do jego mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne nieoryginalne zegarki i okulary.

Rzeczoznawca wycenił potencjalne straty pokrzywdzonych firm na 2 miliony 700 tysięcy złotych. 32-latek, mieszkaniec powiatu poznańskiego usłyszał zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej. Podrabiane produkty sprzedawał za kwoty od 140 do 500 złotych. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

308-164813

Policja przestrzega przed kupowaniem podrobionych towarów, które jakościowo nie są nawet zbliżone do oryginału, a narażają kupującego na straty finansowe. Źródło: KWP Poznań