W przygranicznym, niemieckim Milmelsdorf skradziono polskim robotnikom mini koparkę JCB8018 CTS. Poszkodowani proszą o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego!

– Ta mini koparka najprawdopodobniej jest na innej budowie prowadzonej przez innych Polaków w Niemczech – przekazuje Krzysztof Rutkowski, którego biuro już nawiązało kontakt z niemiecką policją.


Koparka stacjonowała w niemieckim Milmelsdorf oddalonym od Szczecina o 80 km. Do kradzieży doszło w nocy z 3 na 4 maja 2022 r.

– Ostatni raz widziana była przez chłopaków z czerwonego busa jak wracali 3 maja o godz. 20:15. Koparka stała zaparkowana na placu  obok piasku z łyżką wbitą w piach – przekazuje poszkodowany właściciel.

– 4 maja ok. godz. 8:00 zorientowaliśmy się, że nie ma koparki na placu, chociaż byłem wcześniej z Józkiem po szpadle w busie o 6.30 i nie zwróciliśmy uwagi że jej nie ma – przekazuje jeden z pracowników.

Dane skradzionej minikoparki:

Typ: JCB8018 CTS
Rok produkcji: 2012
Nr VIN: JCB08018J02032205

Cechy charakterystyczne:
1. Brak bocznej szyby zaklejona szara taśmą.
2. Z przodu po lewej stronie tuż pod szyba obdarcie powstałe od betonu.
3. Pęknięta łyżka skarpowa na lemieszu.
4. W środku przewód od koguta przerwany, zaizolowany taśma.
5. Kable od wycieraczki zrobione na wtyczki 3szt.
6. Fotel nie oryginalny, materiałowy

– Ta koparka mogła zostać skazana przez którąś z polskich konkurencyjnych firm prowadzących roboty na terenie Niemiec – przekazuje Krzysztof Rutkowski którego ekipa już rozpoczęła działania na terenie Niemiec.

– Każdy, kto posiada informacje na miejscu o miejscu ukrycia bądź wykonywania robót przez tę minikoparkę proszony jest o kontakt pod nasz numer alarmowy +48 600 007 007