Wągrowiec – 24-latek okradał myjnie samochodowe. Został zatrzymany! Łącznie usłyszał 6 zarzutów

Policjanci zatrzymali sprawcę serii włamań do jakich doszło na terenie Wągrowca.  Mężczyzna okradał myjnie samochodowe. Zatrzymany został krótko po dokonaniu ostatniego włamania, teraz grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie zgłoszenie o przestępstwie dyżurny jednostki odebrał 20 grudnia 2016 roku. Tego dnia nad ranem właściciel myjni zauważył, że odkurzacz ma rozerwaną obudowę, a z jego wnętrza została wyciągnięta kaseta z pieniędzmi. Od początku grudnia zostało odnotowanych kilka tego typu przestępstw. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy podjęli czynności zmierzające do wykrycia sprawcy.

Już następnego dnia pracujący nad sprawą oficerowie śledczy, zatrzymali wytypowanego podejrzanego. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Wągrowca. Mężczyzna jest dobrze znany Policji, gdyż był notowany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, stosowanie gróźb karalnych, znieważenie funkcjonariusza, a także za uszkodzenie ciała. Usłyszał on łącznie 6 zarzutów. Pięciokrotnego dokonania kradzieży z włamaniem, a także zniszczenia mienia.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tych sprawach wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec