Wągrowiec – Auto z olbrzymią siłą uderzyło w drzewo. Akumulator wylądował kilkadziesiąt metrów od miejsca wypadku!

We wtorek 27 września br. po godzinie 7 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kopaszyn.

psp wągrowiec wypadek1

Z informacji jakie otrzymał dyżurny SKKP wynikało, że samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo, a wewnątrz znajduje się kierowca, który najprawdopodobniej jest nieprzytomny. Na miejsce pierwsze dotarły zastępy z JRG PSP Wągrowiec, ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  przystąpili niezwłocznie do ewakuacji osoby poszkodowanej.

psp wągrowiec wypadek2Siła uderzenia była tak duża, że w celu dotarcia do poszkodowanego kierowcy strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Przybyły na miejsce akcji ZRM przejął poszkodowanego. O tym jak potężna była siła uderzenia może świadczyć znaleziony kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia akumulator, który w chwili wypadku został wyrwany z pojazdu.

Podczas działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję, z drogi usunięto rozbity wrak oraz zneutralizowano płyny eksploatacyjne w celu przywrócenia ruchu.

Źródło: KP PSP w Wągrowcu

One thought on “Wągrowiec – Auto z olbrzymią siłą uderzyło w drzewo. Akumulator wylądował kilkadziesiąt metrów od miejsca wypadku!

Możliwość komentowania została wyłączona.