Wągrowiec – Autobusem przewoził za dużo dzieci! Stracił prawo jazdy na trzy miesiące!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wągrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli autobus marki Setra. Okazało się, że kierowca zlekceważył zasady bezpieczeństwa i przewoził więcej pasażerów niż powinien. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Kontrola miała miejsce 9 marca około godziny 8:00 w miejscowości Rejowiec. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli autobus marki Kassbohrer Setra, którym przewożeni byli uczniowie z pobliskich szkół.

Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierującego. Nic nie budziło wątpliwości oprócz dzieci stojących w przejściu pomiędzy fotelami. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że tym autobusem mogą jechać 52 osoby. Kierowca zlekceważył jednak wymogi bezpieczeństwa i pomimo iż pojazd nie był do tego przystosowany, pozwolił na jazdę jeszcze 7 osobom.

48-latek za popełnione wykroczenie nie tylko stracił na trzy miesiące prawo jazdy, ale również został ukarany 500 złotowym mandatem i 7 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach