Wągrowiec – Kolejne uderzenie Policji w narkotykowy rynek – 9 osób zatrzymanych w tym 4 dilerów!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wągrowieckiej jednostki Policji zatrzymali 9 osób, a także zabezpieczyli 217 gramów narkotyków. Czterech z zatrzymanych usłyszało zarzut handlu narkotykami, za co grozi nawet 10 lat więzienia.

 wągrowiec narkotyki 1

Z ustaleń śledczych wynikało, że na terenie Wągrowca i okolicznych miejscowości działają osoby trudniące się handlem narkotykami. W prowadzonych w od początku listopada działaniach, policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu zatrzymali w ciągu kilku dni łącznie 9 osób podejrzanych o posiadanie, a także handel narkotykami. Zatrzymani to kobiety i mężczyźni w wieku od 25 do 30 lat, zamieszkujący Wągrowiec i pobliskie miejscowości. Policjanci w toku prowadzonych czynności łącznie zabezpieczyli 217 gramów narkotyków, w tym 30,8 gramów marihuany, 125,76 gramów metaamfetaminy i 61,68 gramów amfetaminy.

wągrowiec narkotyki 2Zebrany przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do sformułowania zarzutów posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, a czterem mężczyznom zarzucono handel narkotykami. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Niektórzy z zatrzymanych byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu i zastosował wobec dwóch zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Trzech podejrzanych zostało objętych policyjnym dozorem, jeden z nich także poręczeniem majątkowym w wysokości 15 tys. złotych.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także…

Gniezno/Szamotuły – Policjanci zlikwidowali profesjonalną plantacje marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych konopi to 750 tys. zł! – FILM