Wągrowiec – Napadali na staruszków i kradli im pieniądze! Kryminalni wykryli i aresztowali sprawców!

Policjanci z Komendy w Wągrowcu i Komisariatu Policji w Skokach zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wągrowca, podejrzanego o dokonanie rozboju na 70-letnim mężczyźnie oraz dwoje 20-latków z terenu Gminy Skoki, którzy używając siły okradli 71-letniego i 67-letniego mężczyznę.

W dniu 14 marca, w miejscowości Skoki dwaj młodzi mężczyźni wykorzystując zaskoczenie i przewagę fizyczną ukradli dwóm starszym mężczyznom pieniądze w kwocie 1600 zł.

Sprawcy nie cieszyli się długo skradzionym łupem, ponieważ w toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili sprawców, po czym zapukali do ich drzwi i ich zatrzymali. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyzną zarzutu dokonania rozboju, dzięki czemu zuchwała dwójka została aresztowana na okres 3 miesięcy decyzją Sądu Rejonowego w Wągrowcu. Podejrzani byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowi i mieniu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek 20 marca, około godz. 11:30. Mężczyzna na ul. Libelta w Wągrowcu podszedł do siedemdziesięciolatka i przy użyciu siły dokonał kradzieży saszetki z zawartością dokumentów i pieniędzy. Sprawca natychmiast oddalił się z miejsca zdarzenia aby uniknąć zatrzymania przez policję.

Jednak wągrowieccy kryminalni dzięki podjętym czynnościom ustalili i zatrzymali sprawcę zdarzenia. Wykonane w sprawie czynności i tym razem doprowadziły do przedstawienia kolejnego zarzutu dokonania rozboju. Również w tym przypadku skutkowało to zastosowaniem przez Sad Rejonowy w Wągrowcu aresztowania mężczyzny na 3 miesiące. 29-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Postępowania w obu sprawach prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu. Jak widać zuchwałość nie popłaca, a chęć szybkiego wzbogacenia się kosztem innych to szybka droga za kratki. Źródło: KPP Wągrowiec

sierż. Marcin Dziekan