Wągrowiec – Policjanci ujawniają zły stan autobusów przewożących dzieci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu przeprowadzili na naszym terenie akcję „Bezpieczny Autobus”. Okazało się że nie każdy pojazd jakim przemieszczają się dzieci do szkół jest w pełni sprawny. Trzy z nich zakończyły swój bieg wraz z kontrolą drogową.

W dniach 20 i 26 października, wągrowiecka drogówka przeprowadziła działania „BEZPIECZNY AUTOBUS” polegają one na kontroli wszelkiej maści pojazdów wykonujących transport zbiorowy osób, które przemieszczały się po drogach naszego powiatu.

Podczas działań policjanci skontrolowali 27 autobusów dowożących dzieci do szkół i przedszkoli. Nieprawidłowości związane ze stanem technicznym pojazdu policjanci ujawnili w trzech autobusach. Ich stan techniczny nie pozwalał na dalsze kontynuowanie jazdy, stąd przewoźnik musiał podstawić inne – sprawne pojazdy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i nałożyli 7 mandatów karnych.

Przeprowadzona akcja nie była ostatnią tego typu w powiecie i już zapowiadamy kolejne. Apelujemy też do rodziców i opiekunów dzieci, które są odprowadzane na przystanki autobusowe. Jeżeli mamy wątpliwości co do stanu technicznego autobusu jaki właśnie podjechał na przystanek, zadzwońmy po policjantów, którzy przeprowadzą dokładną kontrolę.

Źródło: KPP Oborniki