Wągrowiec – Śliski poranek! Dwa auta wyleciały z drogi na odcinku 50 metrów!

Poranek 3 lutego br. był bardzo niebezpieczny dla użytkowników dróg publicznych. Po porannej mżawce, która w połączeniu ze zmrożoną glebą stworzyła ślizgawkę na asfalcie oraz chodnikach kierowcy oraz piesi musieli szczególnie uważać na swoje bezpieczeństwo.

4_9

Niestety, pechowo  tego dnia zakończyła się podróż dla kierowców pojazdów osobowych w miejscowości Skoki na ul. Rakojedzkiej. Kierowcy nie opanowali pojazdów i wypadli z drogi uderzając w ogrodzenia prywatnych posesji. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu zadysponował do zdarzenia zastępy z JRG PSP z Wągrowca oraz z OSP Skoki.

2_15

Przybyły na miejsce działań dowódca pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdził udział w kolizji dwóch pojazdów, których podróżujący o własnych siłach opuścili auta. Pojazdy znajdowały się od siebie w odległości ok. 50 metrów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

3_9

Niebezpieczeństwo na miejscu zdarzenia stwarzały skrzynka gazowa oraz energetyczna, które w momencie uderzenia zostały uszkodzone. W celu zabezpieczenia skrzynek dowódca polecił zadysponowanie na miejsce działań pogotowia gazowego i energetycznego.

5_10

Po skończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję strażacy usunęli z powierzchni drogi części rozbitych pojazdów oraz zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne. Źródło: PSP Wągrowiec, zdjęcia: OSP Skoki, opracowanie: st. sekc. Piotr Kaczmarek Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu