Wągrowiec – Sprawcy serii włamań i kradzieży w rękach Policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zatrzymali trzy osoby w związku z kradzieżą do jakiej doszło w miejscowości Panigródz gm. Gołańcz. W trakcie wykonanych czynności wyszło na jaw, że zatrzymani to sprawcy kilku włamań i kradzieży do jakich dochodziło od sierpnia ubiegłego roku w Panigrodzu.

Pierwsze zawiadomienie o włamaniu zostało złożone w dniu 29 sierpnia ubiegłego roku. Wówczas sprawcy ukręcili kłódkę przy drzwiach od piwnicy w bloku. Potem zabrali z niej maszynkę do cięcia płytek glazurniczych. Do kolejnego włamania doszło w styczniu tego roku, gdzie sprawcy po wybiciu szyby w oknie dostali się przez nie do wnętrza garażu, skąd dokonali kradzieży spawarki oraz młoto-wiertarki. Do ostatniego zdarzenia doszło w połowie kwietnia. Wówczas sprawcy dokonali kradzieży piły spalinowej z budynku pomieszczenia gospodarczego.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawcy sprzedawali skradzione rzeczy po bardzo zaniżonej cenie znajomemu mężczyźnie. W trakcie przeszukania udało się odzyskać część skradzionych rzeczy i przekazać je ich właścicielom.

Zatrzymani sprawcy to mieszkańcy Panigrodza i pobliskich miejscowości. Przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. Za dokonanie kradzieży z włamaniem Kodeks Karny Przewiduje nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec