Wągrowiec – Sprawne działania policjantów uratowały życie 80-letniej seniorce

Błędnie obrana droga i splot niefortunnych zdarzeń sprawiły, że 80-letnia kobieta znalazła się w sytuacji, która mogła zagrażać jej życiu. Dzięki sprawnej akcji Policji udało się zapobiec najgorszemu.

Cała historia miała miejsce w piątek 4 listopada w godzinach wieczornych w rejonie miejscowości Sławica w gminie Skoki. Malowniczo położone posesje, pośród jezior w otulinie Puszczy Zielonka, charakteryzują się ciszą i spokojem. Charakterystyczne jest również to, że aby sprawnie poruszać się w tym rejonie, trzeba mieć dobrą orientację, z uwagi na dużą ilość dróg leśnych. Po zmroku jednak nie wszystko widzimy tak samo jak w dzień.

lasporownanie2Przekonała się o tym 80-letnia mieszkanka Poznania. Kobieta wieczorową porą wsiadła do samochodu i z zamiarem udania się do Poznania. Wyjechała ona z posesji z zamiarem dostania się na główna drogę, która dalej miała zamiar jechać do Poznania. Około godziny 20:35 oficer dyżurny odebrał telefon od zrozpaczonej już kobiety, która prosiła o pomoc.

Wówczas dowiedzieliśmy się, że kobieta pomyliła drogi, skręcając w dukt leśny, który zaprowadził ją do miejsca, którego już nie mogła rozpoznać. Co więcej, kobieta nie mogła też podjąć decyzji o zawróceniu, gdyż jej osobowy samochód ugrzązł w podmokłym terenie. Auto zgasło, po chwili przygasły lampy reflektorów z uwagi na wyczerpujący się akumulator. Ważna była każda godzina i minuta z uwagi na wiek kobiety, a także temperaturę, która wraz z nastaniem nocy spadała.

Natychmiast po zawiadomieniu w tereny leśne wysłane zostały patrole Policji z Wągrowca i Skoków, powiadomiono także Straż Pożarną. Dzięki informacjom, jakie przekazała podczas zawiadomienia kobieta, policjanci określili rejon prowadzonych poszukiwań. .

Po upływie 80 minut od zawiadomienia przestraszona sytuacją kobieta, która przez niemal 4 godziny była sama w ciemnym lesie, dostrzegła policyjny patrol. Policjanci odnaleźli seniorkę całą i zdrową.

Źródło: KPP Wągrowiec