Wągrowiec – Antynarkotykowa akcja trwa! 6 osób zatrzymanych

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu od początku miesiąca zatrzymali 6 osób, które posiadały, a także udzielały środków odurzających – głównie marihuany i amfetaminy, niektóre z nich straciły prawo jazdy, gdyż będąc pod działaniem narkotyków zdecydowały się na prowadzenie samochodu. W toku prowadzonych postępowań ujawniono również plantację krzewów marihuany.

wągrowiec img_20160719_184942_800x450

Wynik zatrzymań to przede wszystkim wzmożone działania Policjantów, którzy w okresie wakacyjnym pilnują porządku wokół lokali a także w związku z odbywającymi się w miastach imprezami plenerowymi. W piątek 15 lipca około godziny 21:50 na ul. Kościuszki funkcjonariusze zatrzymali 23 letniego mieszkańca Chawłodna, który posiadał przy sobie lufkę i marihuanę, pół godziny później podczas legitymowania ujawniono susz u kolejnego legitymowanego 21-letniego mieszkańca Wągrowca. Należy przy tym pamiętać że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyku nakłada na policjantów obowiązek zatrzymania i przeprowadzenia czynności, a kierowanie pod wpływem środka odurzającego jest tak samo prawnie zakazane jak pod wpływem alkoholu.

Dwa dni później w Gołańczy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wągrowca, który poruszał się pojazdem marki BMW. Mężczyzna posiadał narkotyki zarówno przy sobie, jak i w sobie. Policjanci ujawnili przy kierującym marihuanę, a w organizmie jak później wykazały badania laboratoryjne znajdowała się zarówno marihuana jak i amfetamina. Co więcej w trakcie prowadzonego postępowania policjanci ujawnili uprawiane przez mężczyznę 3 krzewy konopi indyjskiej w średnim stadium rozwoju.

wągrowiec img_20160719_192207_622x600

We wtorek w jednej spod Gołanieckich wsi policjanci zatrzymali do kontroli samochód Audi A4, którego kierujący posiadał woreczek z suszem, który poddany testom okazał się być marihuaną. Jak się okazało zatrzymany 19 letni mieszkaniec Gołańczy – jak to potwierdziły badania laboratoryjne -również zdecydował się na prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków.

Policjanci prowadzący czynności na ulicach powiatu podczas legitymowań często dokonują kontroli pod kątem ujawniania środków prawnie zabronionych. W przypadku gdy policjanci zatrzymają kierującego u którego wstępne testy wykażą obecność w organizmie środków odurzających, wówczas taka osoba zostaje zatrzymana i pobierana jest jej krew, z której badane jest stężenie obecnego w niej środka. Każdorazowo również zatrzymywane jest prawo jazdy.

wągrowiec img_20160718_103524_707x600

Wakacje czasem w którym wielu młodych ludzi eksperymentuje z środkami odurzającymi. Policyjne statystyki potwierdzają że w miesiącach letnich zatrzymywanych jest najwięcej osób, które w trakcie prowadzonych postępowań tłumaczą się że chciały spróbować. Zdają się jednak zapominać że jest to niezgodne z prawem.

Źródło: KPP Wągrowiec