Wągrowiec – Uszkodził rogatki, stracił prawo jazdy – FILM

W niedzielę 17 lipca policjanci interweniowali w sprawie uszkodzonej rogatki na przejeździe kolejowym na ul. Bartodziejskiej w Wągrowcu. Kierujący po uszkodzeniu szlabanu odjechał.Policjanci po ustaleniu sprawcy zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci dzięki pomocy świadków zdarzenia szybko ustalili jego sprawcę. Kierującym okazał się 25 letni mieszkaniec Bartodziej. Pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania zignorował go i wjechał na przejazd kolejowy podczas zamykania zapór. Zjeżdżając z torowiska dokonał uszkodzenia zapór i odjechał. Kiedy policjanci znaleźli kierującego, ten próbował zetrzeć z karoserii samochodu ślady pozostawione przez rogatkę.

Przypominamy, że przejazd kolejowy na ul Bartodziejskiej jest zautomatyzowany, a odległość pomiędzy rogatkami jest znaczna, stąd niezwykle ważne jest aby podczas przejazdu przez ten przejazd, zachować szczególną ostrożność i stosować się do sygnalizacji świetlnej. Pozwoli to na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości.

Źródło: KPP Wągrowiec