Wągrowiec – Wpadli na gorącym uczynku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zatrzymali 24-letniego i 28-letniego mieszkańca Rogoźna na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu. Mężczyznom grozi teraz 5 lat pozbawienia wolności.

Wągrowieccy policjanci z komórki do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili grupę osób, która działała na szkodę spółek finansowych. W toku prowadzonych czynności ustalili, że zajmowali się oni wyłudzaniem kredytów bezpośrednio w instytucjach finansowych, bądź też poprzez zakup urządzeń na raty w sklepach z elektroniką.Osoby posługiwały się przy tym podrobioną dokumentacją zaświadczającą zatrudnienie.

W ubiegłym tygodniu dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych podczas próby wyłudzenia kredytu w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych w jednym z oddziałów banku WBK. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że tych prób było więcej. Dotychczas w sprawie zatrzymano trzy osoby do których istnieje podejrzenie, że działając w porozumieniu kilkukrotnie dokonywali wyłudzeń kredytów. Policjanci ustalili również, że osoby te nakłaniają różne inne osoby do określonych zachowań m.in. pobierania kredytów na podstawie sfałszowanej dokumentacji.

Dotychczas w sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn, wobec jednego z nich na czas postępowania sąd orzekł karę aresztu. Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutu wyłudzenia kredytów, za co grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec