Wągrowiec – zabezpieczone tabletki ecstasy, marihuana, amfetamina i krzewy konopi

W niedzielę policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku od 20 do 23 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Kilka dni wcześniej zatrzymany został jeden z wągrowczan, na posesji którego zabezpieczono wyrośnięte krzewy konopi, a także instalację do uprawy.

Od początku miesiąca policjanci zatrzymali cztery osoby w związku z prowadzonymi postępowaniami określonymi w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ubiegłą niedzielę pod wieczór policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali trzy osoby mieszkańców powiatu chodzieskiego i wągrowieckiego. Mężczyźni zatrzymani zostali przez funkcjonariuszy podczas kontroli drogowej w Wągrowcu. W trakcie jej trwania policjanci ujawnili w pojeździe amfetaminę i marihuanę oraz 129 tabletek ecstasy.

W tej sprawie jeden z pasażerów usłyszał zarzut posiadania narkotyków, kierowca natomiast usłyszał w tej sprawie zarzuty posiadania i udzielania narkotyków, a także kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy i ecstasy. Mężczyźni nie byli wcześniej notowani przez Policję.

Kilka dni wcześniej policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego zatrzymali mieszkańca Wągrowca, który na terenie swojej posesji uprawiał konopie inne niż włókniste. Rośliny te zostały zabezpieczone do badań w laboratorium kryminalistycznym, celem ustalenia zawartości THC. Zabezpieczono krzewy, których masa przed wysuszeniem wyniosła pięć kilogramów. Policjanci w domu zatrzymanego zabezpieczyli sprzęt służący do wzrostu i odpowiedniej pielęgnacji tych roślin. Zatrzymany mężczyzna po usłyszeniu zarzutów uprawy konopi innych niż włókniste i posiadania przedmiotów służących do ich uprawy, został poddany dozorowi Policji.

Zatrzymanym osobom, które podejrzane są o posiadanie narkotyków a także uprawę konopi innych niż włókniste, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych oprócz zarzutu posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem, usłyszał dodatkowo zarzut udzielania narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Wągrowcu wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Dominik Zieliński/MŚ