Kępno – Weekendowa plaga pijanych kierowców! Kierowca ciężarówki – 2,6; osobówki 2,4; traktora 2,2 a roweru 1,1 promila!

Aż pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w minionych dniach kępińscy policjanci do wszystkich tych zatrzymań doszło w weekend 28 i 29 stycznia 2017 roku.

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego w Rychtalu zatrzymał do kontroli drogowej 34-latka z gm. Rychtal. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając w wydychanym powietrzu 2,2 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna, kierując pojazdem, złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, wydany w 2015 roku.

Tego samego dnia Wydział Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w Baranowie  samochód dostawczy, za kierownicą którego siedział 46-latek z gm. Baranów. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,6 promila alkoholu.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali w Trzcinicy 53-letniego rowerzystę z tej gminy, który kierował rowerem mając w wydychanym powietrzu 1,1 promila alkoholu.

29 stycznia br. w Perzowie zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę – 53-latka z gm. Perzów, który miał w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu. Także w Rychtalu w niedzielny poranek policjanci zatrzymali 32-latka z gm. Rychtal który po drodze publicznej kierował oplem, mając w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Źródło: KPP Kępno