Widzisz kominiarza w Kaliszu? To zamiast za guzik, złap się za portfel! Do Krzysztofa Rutkowskiego zgłosiła się kolejna osoba oszukana przez Arkadiusza M. – kominiarza z Kalisza

Dnia 3 września br., na ulicy Ogrodowej w Kaliszu, funkcjonariusze policji wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Zatrzymanym okazał się przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą związaną z usługami kominiarskimi. Arkadiuszowi M., bo o nim mowa, Prokuratura z Kalisza przedstawiła zarzuty z artykułu 271 Kodeksu Karnego. Mężczyzna ten miał wystawiać zaświadczenia, do których nie posiadał uprawnień i czerpać z tego korzyści materialne, za co zgodnie z polskim prawem grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednak prawdopodobnie to nie jedyne problemy z prawem kaliskiego kominiarza
Do Krzysztofa Rutkowskiego o pomoc zwrócił się Kazimierz Orłowski – przedsiębiorca z powiatu ostrowskiego, który jak twierdzi został oszukany na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych przez Arkadiusza M. Kominiarz mimo przyjęcia pieniędzy od przedsiębiorcy, nie wywiązał się z przyjętego zlecenia. Ostatecznie mimo wielu prób polubownego załatwienia sprawy przez Kazimierza Orłowskiego, Arkadiusz M. nie pieniędzy za niewykonaną pracę oraz zaczął unikać kontaktu z przedsiębiorcą.

Podczas rozmowy telefonicznej z naszą redakcją Arkadiusz M. twierdził, że jest niewinny, a Panu Orłowskiemu zwróci pieniądze tyle, że teraz nie stać go na to.

– Obecnie wobec Arkadiusza M. czynności prowadzi Policja i Prokuratura z Kalisza oraz Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest on także w zainteresowaniu Biura Rutkowski – mówi Rutkowski. – Dlatego apeluje, by osoby, które zostały poszkodowane przez Arkadiusza M. – kominiarza, prowadzącego swoją działalność przy ulicy Ogrodowej w Kaliszu zgłaszały się na numer alarmowy naszego biura 600 007 007 – apeluje Krzysztof Rutkowski.