Wieczór w „Retro café”

Wieczór w „Retro café”retro1
W czwartek, 17 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainaugurowała obchody 70.lecia, które pod hasłem „7 dekad” trwać będą do listopada 2016r.
Każdego miesiąca na bywalców biblioteki czekać będą niespodzianki w postaci ciekawych i inspirujących wydarzeń kulturalnych, każde osadzone w innej dekadzie.
Czwartkowy wieczór poświęcony był latom 40. i 50. Rozpoczął się od prezentacji multimedialnej dyrektor Lucyny Kończal-Gnap na temat tworzenia się biblioteki i osobom zaangażowanych w jej powstanie oraz rozwój.
Muzycznym akcentem z tamtych lat był koncert w „Retro café”, podczas którego zabrzmiały niezapomniane melodie z repertuaru Marii Koterbskiej, Sławy Przybylskiej, Mieczysława Fogga oraz innych piosenkarek i piosenkarzy z tamtych lat. Melodie te przez dziesięciolecia słyszane były w naszych domach, salach koncertowych i na trwałe wpisały się w polską, muzyczną kulturę. Tym razem nowotomyślanie mieli przyjemność usłyszeć je na bibliotecznej scenie w wykonaniu: Julii Rosińskiej – Kopala (śpiew), Jacka Skowrońskiego (piano) i Wojciecha Winiarskiego (gitara).

Braw nie było końca, nie obyło się bez bisów i wspólnego śpiewania.retro2
Inauguracji towarzyszyło otwarcie wystawy „7 dekad biblioteki” przygotowanej przez specjalistę do spraw edukacji regionalnej Grażynę Matuszak oraz wystaw książek „Ze starego regału” w Wypożyczalni i Strefie Koloru. Warto przyjść i zapoznać się z książkami, którymi zaczytywano się w przeszłości i które budziły emocje naszych rodziców, dziadków czy pradziadków.
Już niebawem, bo 19 kwietnia odbędzie się drugie wydarzenie w ramach obchodów 70.lecia biblioteki, którym będzie spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, twórcą kontynuacji „Pana Samochodzika”, kultowej serii detektywistycznej z lat 60. i 70.