Krotoszyn – Nie dostosował prędkości do warunków… Motocyklisto! Pamiętaj – masz moc, ale tylko jedno życie.

W dniu wczorajszym doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Kierujący Hondą nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i najechał na tył kierującego renault thalia. Miało to miejsce na wysokości Wolenic. W wyniku odniesionych obrażeń sprawca został przewieziony do szpitala.

8 sierpnia krótko po godzinie 11.00 Dyżurny krotoszyńskiej jednostki Policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Wg zgłoszenia kierujący Hondą miał najechać na tył renault thalia blisko Wolenic. Na miejscu policjanci potwierdzili informacje.

Wstępnie groźnie wyglądające zdarzenie okazało się niegroźne w skutkach. Kierujący Hondą, 27-latek z Krotoszyna, wykonał manewr, gdzie potocznie „położył” motocykl, co uchroniło go od poważniejszych obrażeń. Jeszcze tego samego dnia został wypisany ze szpitala. Płyny eksploatacyjne, które wyciekły z pojazdu usunęli strażacy z Rozdrażewa.

Jednak nie obyło się bez konsekwencji prawnych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ponadto do Sądu w Krotoszynie zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

Jazda motocyklami daje ich miłośnikom wiele przyjemności. Ale pamiętajmy, że są to pojazdy bardzo niebezpieczne. Uderzenie w jakąś przeszkodę, zderzenie z samochodem grozi śmiercią lub nieodwracalnym kalectwem. Należy myśleć nie tylko o sobie, ale o najbliższych, których nadmierna prędkość i brawura po prostu martwi. Motocyklisto! Pamiętaj masz moc, ale tylko jedno życie.

Źródło: KPP Krotoszyn