Województwo Wielkopolskie kolebką twórców!

Każdy miesiąc roku obfituje w książkowe premiery, a w natłoku informacji łatwo stracić z oczu to, co nam bliskie… W związku z tym w listopadzie zachęcamy do poznania twórczości autorów z województwa Wielkopolskiego! Zabiorą Was oni w czytelniczą podróż i pokażą świat powieści obyczajowych z nowej perspektywy. Jakie niezwykłe historie mają do przekazania? Przekonajcie się sami!

Dangerous roses

Gdy raz pozwolisz komuś ściągnąć się na samo dno, być może już nigdy nie zdołasz się od niego odbić…

Wydawałoby się, że to, co najgorsze, Rose ma już za sobą. Udało jej się pozbierać po nieudanym związku, rozwija własny biznes, ma oddaną przyjaciółkę i wspierającą rodzinę. Gdy pewnego dnia w jej kwiaciarni zjawia się Gabriel White, zaczyna się nowy, ekscytujący etap jej życia. Rose niemal natychmiast roztapia się pod intensywnym błękitem spojrzenia tajemniczego biznesmena, a ten bez skrupułów postanawia wykorzystać jej słabość do własnych egoistycznych celów. Im bardziej jednak ulegają namiętności, tym większy chaos wprowadzają do swojego życia. Gra, jaką między sobą prowadzą, staje się coraz bardziej niebezpieczna. Ale jak w każdej wojnie, tylko jedna strona może być tą zwycięską…

Błędy przeszłości tkwią w nas, odkąd tylko zaczęły istnieć, przypominając nam o swojej obecności na każdym możliwym kroku. Te, które popełniamy teraz, kiedyś staną się przeszłością i będą męczyć nas tak samo, wbijając igły, jedna po drugiej, w nasze utrapione ciało. Kolejne to tylko tajemnica przyszłości, której nikt nie może przewidzieć, nieważne, jak mocno by tego pragnął.

Wiosna mojego życia

Druga szansa na prawdziwą miłość nie zdarza się często. Czy odważysz się ją wykorzystać?

Co się wydarzy, gdy młoda kobieta porzuci wielkie miasto, gdzie prowadzi życie singielki i przeniesie się na rodzinną wieś, by zacząć wszystko od nowa? Summer Rasmussen niebawem pozna odpowiedź na to pytanie. Póki co musi poradzić sobie z remontem urokliwego domku odziedziczonego po babci i nauczyć się, jak pielęgnować ogród. Ale to jej najmniejsze zmartwienia, bowiem krótko po przeprowadzce okazuje się, że seksowny policjant Ryan, w którym kochała się jako nastolatka, wciąż budzi w niej tak samo gorące uczucia… Czy mimo wieloletnich sekretów będą potrafili wykorzystać drugą szansę na miłość?

– Summer Rasmussen. Jestem ciekaw, jak mi się wytłumaczysz.
Zwariowałam na tym wygnaniu. Mam zwidy, omamy! Zmaterializowałam sobie Ryana Bowena. Stoi przede mną jak żywy, ale przecież nie może być prawdziwy. Nie widziałam go od sześciu lat, od pogrzebu babci. Zmężniał, jest go więcej, wyrobił sobie mięśnie, które wyraźnie widać od miejsca, w którym odcinają się rękawy jego T-shirtu. Ma te same blond włosy, jednak o wiele krótsze. Jego oczy patrzą na mnie najpierw podejrzliwie, a już po chwili z ogromną troską. To przecież nie może być on.
– Summ, wszystko w porządku? – pyta, kucając przede mną.
– To naprawdę ty? – pytam nieśmiało, pozwalając sobie na powściągliwy uśmiech.

Artur Sowa